8 Skutecznych wskazówki dla zdrowych włosów

Kiedy oglądamy filmy Disneya przedstawiające Roszpunkę lub Kopciuszka, trudno oderwać wzrok od ich ubrań i fryzur. Wyglądają po prostu hipnotyzująco. Nasze oczy niezmiennie wędrują z powrotem do ich uroczych włosów. Gęste, lśniące i sprężyste włosy ułożone we wspaniałą i efektowną fryzurę!

Knowledge about creating these magical hairstyles is an additional advantage, but healthy hair is also needed. Here are our tips that will give you long and shiny hair, such as Disney princesses!

Wskazówka 1: Postępuj ostrożnie z mokrymi włosami

Mokre włosy są bardzo delikatne i łatwo się łamią. Po zmoczeniu, trzon i korzenie włosów są bardziej podatne na uszkodzenia. Bądź ostrożny podczas mycia szamponem, ponieważ już wtedy można zwiększyć łamliwość włosów. Nie szczotkuj także włosów zaraz po wzięciu prysznica. Jeśli koniecznie musisz, użyj czepka pod prysznic.

Wskazówka 2: Rób to w prawidłowy sposób

Stosowanie odżywki musi być robione prawidłowo. Odżywki są opracowane w celu zatrzymania wilgoci w trzonie włosa. Nie są przeznaczone dla skóry głowy. Rozpocznij nakładanie odżywki około 5cm od czubka głowy. Zbyt dużo odżywki na skórze głowy spowoduje, że będzie zbyt tłusta.

Wskazówka 3: Nie stosuj zbyt często wysokiej temperatury

Unikaj używania ciepła na włosy. Ciepło usuwa wilgoć z włosów, przez co są suche i kędzierzawe. Nadużywane może również spalić włosy. Używaj prostownicy tylko w razie potrzeby i pamiętaj, aby użyć przedtem środka chroniącego włosy!

Porada 4: Nie splataj włosów ciasno na noc

Kiedy kładziesz się spać, luźno spleć włosy, aby nie stały się kędzierzawe, boczny warkocz będzie lepszym rozwiązaniem. Pozostawienie rozpuszczonych włosów powoduje tworzenie się węzłów, co oznacza, że ​​rano należy poddać włosy ciągnięciu i szczotkowaniu. Nadmierne szczotkowanie powoduje, że włosy są mocno kręcone.

Wskazówka 5: Ostrożnie susz włosy

Susząc włosy delikatnie wytrzyj je ręcznikiem. Nigdy ich nie pocieraj, ponieważ mimo, że w ten sposób szybciej wysuszysz włosy, znacznie więcej ich się złamie i wypadnie. Wskazówka 11: Często stosuj olejek na skórę głowy

Stosuj często olejek i używaj delikatnego szamponu, aby pozbyć się  jego nadmiaru z włosów. Używanie olejku na skórę głowy jest dobre dla włosów. Ale nie rób tego zbyt często. Zbyt dużo olejku na włosach sprawi, że będziesz musiała stosować więcej szamponu, który usunie więcej naturalnych olejków zawartych we włosach, bez względu na to, jak łagodny będzie.

Wskazówka 6: Unikaj tapirowania włosów

Unikaj tapirowania włosów; nawet jeśli pomaga uzyskać dużą objętość, niszczy strukturę włosów.

Wskazówka 7: Używaj szamponu oczyszczającego raz na miesiąc

Stosowanie szamponu czyszczającego raz na miesiąc to dobry pomysł. Eliminuje to problem z gromadzeniem się produktów do włosów, przez co szampon i odżywki tracą swoją skuteczność.

Wskazówka 8: Nie używaj zbyt wielu produktów

Unikaj używania zbyt wielu produktów do włosów. Oczywiście, są pewne produkty, których musisz używać, takie jak szampon, odżywka i serum, ale staraj się unikać stosowania innych, zbędnych produktów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *